Na Styku 3

Wystawa

 

  • Wernisaż: 10.11.2023, godz. 18:00
  • Data: 10.11.2023 – 30.11.2023
  • Miejsce: Galeria Wydziału Intermediów: OPCJA, ul. Berka Joselewicza 23 A
  • Kuratorzy: Anna Leśniak, Tomasz Matuszak, Mariusz Sołtysik, Estera Gałuszka
  • Organizatorzy: Pracownia Transmediów, Wydziału Intermediów ASP im. Jana Matejki w Krakowie, Pracownia Działań Interaktywnych i Site-Specific Instytutu Rzeźby im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz II Pracownia Intermediów, kierunku Intermedia, Wydziału Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku.
  • Artyści biorący udział w wystawie: Monika Bielenis, Mateusz Świderski, Jakub Krokosz, Nikola Skopowska, Dominik Setlak, Krystian Podmokły, Kamil Tłuszcz, Karolina Fischer, Maria Lasmakova, Maciej Szynwelski, Grzegorz Picz, Zofia Smyla, Anna Olejniczak, Madalena Rozbicka, Kinga Pałczyńska, Marta Kubiś, Katarzyna Pieciukonis, Kacper Buńkowski oraz Estera Gałuszka, Anka Leśniak, Tomasz Matuszak, Mariusz Sołtysik

 

Styk to zazębianie się różnych rzeczy, zjawisk lub znaczeń lub sytuacja, która o mały włos by się nie zadziała. Działania „na styku” są zazwyczaj wymykającymi się jednoznacznym określeniom lub etykietom. Niemniej, to m. in.  dzięki nim, możemy poznać zjawiska kulturowe zbudowane lub budowane we wzajemnych relacjach społecznych. Ten „styk” rzeczy jest naszym przedmiotem uwagi. Choć temat jest pojemny, to przestrzeń, w którym będzie realizowany jest konkretna i określona. Stanowi więc ramę w jakich poruszać się będą artyści. Nie stawiamy barier w wyborze zjawiska lub medium w jakim uczestnicy będą się poruszać licząc na odniesienie się do kontekstu miejsca, czasu, sytuacji, historii, relacji społecznych czy politycznych. Ta wieloznaczność, sposób skomplikowania i zmienność rzeczy oraz zjawisk jest wystarczającym pretekstem do sformułowania komunikatu lub gestu artystycznego przy zachowaniu pełnej wolności artystycznej.

Open Eyes Festival 2022

Zobacz inne wydarzenia

Tadeusz Kantor Café Europe

13.11.2023-25.02.2024

Zobacz więcej

Przestrzeń dla sztuki

14.11.2023-06.12.2023

Zobacz więcej

Aneksy kultury

16.11.2023-17.11.2023

Zobacz więcej