Open Eyes Art Festival 2023

7.11 – 23.11.2023


” Sztuka otwiera nasze oczy na rzeczy, których wcześniej nie rozpoznaliśmy, o których marzymy, czy śnimy, ale dotychczas przekraczały naszą wyobraźnię, których nie byliśmy w stanie sami ubrać w kształty,  ani wyrazić, jak również te, których wolelibyśmy nie zauważać, niewygodne, niechciane, a przecież konieczne dla zrozumienia świata i nas samych.  

Sztuka jest sferą absolutnej wolności zarówno twórców jak i odbiorców, gdyż ci pierwsi są jedynymi decydentami o tym, co i jak tworzą, a ci drudzy o tym, jak te dzieła interpretują. Pomiędzy artystami a nami rozciąga się przestrzeń wspólnej wolności.”

Prof. Andrzej Bednarczyk 

Rektor ASP w Krakowie 

Start wydarzenia

7 listopada 2023

Dzielnica Wesoła (ul. Kopernika 15A)

W trakcie wydarzenia

7 listopada- 23 listopada 2023

Więcej informacji wkrótce!

 

 

Wydarzenia

Harmonogram wydarzeń już wkrótce!

Pełny harmonogram

Zakończenie festiwalu

21 – 23 listopada 2023

Centrum Kongresowe ICE
ul. Marii Konopnickiej 17
w Krakowie

Sprawdź folder

Open Eyes Art Festival ’22

Zobacz folder

Open Eyes Art Festival

Widzimy się nie pierwszy i nie ostatni raz!

Open Eyes Art Festival (OEAF) to cykl wydarzeń artystycznych będący komplementarną częścią Kongresu Open Eyes Economy Summit. Festiwal powstał w 2021 roku jako następstwo i naturalna ewolucja wcześniej organizowanego Open Eyes Festival’u. Jednym z podstawowych założeń Open Eyes Art Festival jest różnorodność i interdyscyplinarność – działanie we wszystkich dziedzinach sztuki: malarstwie, rzeźbie, tańcu, teatrze, filmie, fotografii i grafice oraz muzyce, zarówno poważnej, jak i rozrywkowej.

Jednym z filarów OEAF jest współpraca, dlatego tworząc i przygotowując prezentowane wydarzenia, organizatorzy współpracują z wieloma instytucjami kulturalnymi. Szeroki wachlarz wydarzeń, pomimo międzynarodowej skali, nie zapomina o swoich korzeniach. Wydarzenia wychodzą w przestrzeń miejską, niejednokrotnie zaskakując swoją obecnością w miejscach nie kojarzących się wprost z kulturą czy sztuką.

Zobacz jak wyglądała edycja 2021’ Zobacz więcej!

Organizatorzy