Słowo, obraz, korytarze

Projektowanie określane jest czasem jako sztuka kompromisów. Konieczność pogodzenia rozmaitych aspektów w jednym dziele przywołuje na myśl budowanie mostów, łączników, czasem wytyczanie ścieżek  w nieznanych obszarach, a znacznie częściej korytarzy w istniejącym już gmachu kultury. Wystawa prac studentów Wydziału Form Przemysłowych może być traktowana jako  pytanie o balans między poszczególnymi aspektami kultury.

Średniowieczny odbiorca nigdy nie wpadłby na to, by zobaczyć w namalowanym na obrazie jajku — jajko na twardo. Dziś patrzymy przez skorupkę i po swojemu domyślamy, co jest w środku. Pole do interpretacji jest bezkresne. Czasem autor gra z wieloznacznością słowa, innym razem ukrywa coś za obrazami starając się zgubić obserwatora.

Prace studentów prezentowane na wystawie powstały w ostatnich latach w Katedrze Sztuk Wizualnych WFP ASP w Krakowie. Wykładowcy prowadzący pracownie: dr. hab Gabriela Buzek-Garzyńska, dr. hab Wojciech Kopczyński, dr hab. Miłosz Pobiedziński, dr. hab Paweł Orłowski, st. wykł. Tadeusz Banaś, st. wykł. Łukasz Kieferling, ass. Kaja Kordas.

Open Eyes Festival 2022

Zobacz inne wydarzenia

Teatr – zwierciadło wyobraźni

04.11.2021-30.11.2021

Zobacz więcej

Konferencja Edukacja scenograficzna

04.11.2021-06.11.2021

Zobacz więcej

Spojrzenie z bliska | Spojrzenie z oddali

05.11.2021-23.11.2021

Zobacz więcej