Open Art

Projekt OPEN ART stworzył wyjątkową okazję prezentacji interdyscyplinarnych, międzywydziałowych i międzyuczelnianych działań studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. 25 projektów artystycznych od 15 października do 15 listopada 2021 zaanektowały niekonwencjonalne przestrzenie Kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego i byłego szpitala w Dzielnicy Wesoła (ul. Kopernika 15A).

Wydarzenie pozwoliło na niecodzienne doświadczenie z pogranicza sztuk wizualnych i performatywnych oraz muzyki, akustyki, optyki i kinetyki. To właśnie idea konfrontacji, wymiany, wzajemnych inspiracji i współpracy, które niosą ze sobą kreatywne rozwiązania, były głównym założeniem open-callu, w ramach którego wyłoniono 25 interdyscyplinarnych projektów artystycznych. Studenci różnych wydziałów i uczelni zgłosili do konkursu plany wystaw, które będzie można zobaczyć w ramach OPEN ART.

Ekspozycjom towarzyszyło szereg wydarzeń, które stanowiły integralną cześć pokazów. W programie OPEN ART znalazły się spektakle teatralne, performance, interwencje, koncerty, warsztaty i wykłady. 

OPEN ART to wszechstronny projekt, który ma na celu wywołać sprzężenie sztuki, artystów i odbiorców; rozsypane w przestrzeni realizacje artystek i artystów zapraszają do podjęcia nietypowej gry w podchody, w której najcenniejszym znaleziskiem są nowe doświadczenia i rodzące się konteksty. 

Edycja ’21 OPEN ART została zorganizowana we współpracy Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie i projektem Sztuka na UEK. Partnerem wydarzenia była Agencja Rozwoju Miasta Krakowa. 

Open Art powstaje w ramach projektu Sztuka na UEK

Open Eyes Festival 2022

Zobacz inne wydarzenia

Body and Public Space

15.10.2021

Zobacz więcej

Senster

16.10.2021-07.11.2021

Zobacz więcej

Przemiany

17.10.2021-07.11.2021

Zobacz więcej