Leśniaki. Ukryty porządek.

To wystawa przekrojowa z twórczości fotograficznej Janusza Leśniaka, krakowskiego artysty fotografika, który od lat w swojej sztuce podejmuje się wyłuskiwania niezwykłej, magicznej wręcz natury z elementów codzienności. Świetnym zobrazowaniem jego dzielności, którą zaobserwować można również w tej wystawie, są poniższe słowa profesora Jerzego Hausnera.

Świat zdwojony

Świat Janusza Leśniaka jest zdwojony. Mieści się między światłem i cieniem, między jawą i snem, między ziemią i niebem, między fizyką i metafizyką, między wewnątrz i zewnątrz, między tu i tam. Także między Ania i Janusz. Jak się ich zna, nie dziwi, że wiadomości przychodzą podpisane AniaJanusz. 

Zdwajanie światów czyni go Artystą. „Sen cienia” to jeden z tych projektów, który obrazuje jego artystyczne credo. Przypominam ten projekt, bo m.in. dzięki niemu odnalazłem się w leśniakowej czasoprzestrzeni – nasyconej ludzką serdecznością i artystyczną pasją.

Pozostając w jego czasoprzestrzeni nie odczuwam żadnego przymusu, czuję się wyróżniony i zaproszony. Cokolwiek w nią wniesione zostanie oczyszczone i zdwojone.

Jerzy Hausner

Open Eyes Festival 2022

Zobacz inne wydarzenia

Leśniaki. Ukryty porządek – Janusz Leśniak

08.10.2021-02.11.2021

Zobacz więcej

Intermedia.exe

08.10.2021-19.11.2021

Zobacz więcej

Pan(aka)demia

12.10.2021-30.10.2021

Zobacz więcej