Hirundo Maris

Hirundo Maris

Arianna Savall – sopran I harfa

Petter Udland Johansen – tenor, mandolina i skrzypce 

Michał Nagy – gitara

Michał Pindakiewicz – gitara

Sveinung Lilleheier – dobro

Miquel Angel Cordero – kontrabas 

David Mayoral – instrumenty perkusyjne

Kierowany przez Ariannę Savall i Pettera Udlanda Johansena zespół Hirundo Maris znany jest z poszukiwań nowych muzycznych światów i form ekspresji. W centrum zainteresowania zespołu  znajduje się  muzyka dawna –  od średniowiecznej, przez renesans, aż po barok, a także muzyka ludowa, ballady, improwizacje i oryginalne kompozycje współczesne. 

Nowy projekt pod tytułem Entre Musique et Poésie poświęcony jest pieśni artystycznej – gatunek ten  uprawiali najważniejsi kompozytorzy XIX i XX wieku, tacy jak Schubert, Schumann, Brahms, Faure, Grieg i wielu innych. Wielu twórców uważało tę formę za jedną z najszlachetniejszych, stanowiącą doskonałą symbiozę słowa i dźwięku. Jest to zarazem gatunek, który sięga tradycji średniowiecznych trubadurów i minstreli.

Hirundo Maris nadaje pieśniom nową szatę dźwiękową – skład wykonawczy to sopran, tenor, potrójna harfa barokowa,  skrzypce, mandolina, gitary, kontrabas i instrumenty perkusyjne. 

W programie znajdują się pieśni kompozytorów takich jak:  Robert Schumann, Franz Schubert, Edvard Grieg, Richard Strauss, Fryderyk Chopin, Mieczysław Karłowicz, Ernest Chausson i Federico Mompou.

Open Eyes Festival 2022

Zobacz inne wydarzenia

Akademicy współczesności

16.11.2021

Zobacz więcej

Nie psujcie nam Świata

16.11.2021

Zobacz więcej

Artysta zmienia Świat

17.11.2021

Zobacz więcej