Harmonia humanoidów

Performance

  • Data:21.11.2023 – 22.11.2023
    podczas Open Eyes Economy Summit
  • Miejsce: ICE Centrum Kongresowe, Marii Konopnickiej 17
  • Artyści: Łukasz Błażejewski, Joanna Falkowska, Kali Katharsis, Michał Przybyła, Paweł Rupala, Alina Senik, Piotr Mateusz Wach
  • Organizator: Agencja Artystyczna GAP

Performans „Harmonia Humanoidów” koncentruje się na relacji między ludźmi a przyrodą, eksplorując ciało ludzkie jako symbol jedności i zachęcając do refleksji nad naszym wpływem na planetę.

Wcielający się w humanoidów performerzy tworzą społeczność, w której postaci zbudowane z ludzkiego ciała reprezentują zwierzęta i rośliny. Ta surrealistyczna instalacja antropomorficznych form stawia pytania o nasze pochodzenie i współistnienie.

Dążenia do doskonałości i manipulacje genetyczne wobec otaczającego świata mogą być znamienne w kształtowaniu się naszego społeczeństwa, ale również mieć znaczący wpływ na otaczający nas świat. Tworząc gabinet osobliwości, który prezentuje abstrakcyjne formy zwierząt i roślin w kontekście ludzkiego ciała, projekt wywołuje dyskusję o naszej dominującej i decydującej roli w ekosystemie. Zadaje pytanie o punkt widzenia i znaczenie naszej obecności na Ziemi oraz o wpływ naszych działań na otaczającą nas przyrodę.

Projekt „Harmonia Humanoidów” stanowi odezwę do wspólnego działania na rzecz zrównoważonego rozwoju społecznego oraz przypomnienie o istotności harmonijnego współistnienia z naturą. Opowiada o różnorodności organizmów, która składa się na fascynującą całość.

 

Reżyseria i kostiumy: Łukasz Błażejewski aka Prince Negatif

Projekcje: Robert Sowa

Muzyka: Sławomir Kupczak

Kostiumy wykonały: Marta Płonka, Anastasia Saleichuk i Joanna Zagrodzka.

Open Eyes Festival 2022

Zobacz inne wydarzenia

Do ostatniej kropli

21.11.2023

Zobacz więcej

Inspiracje Picassem

20.12.2023-15.01.2024

Zobacz więcej