Akademicy współczesności

Aukcja sztuki „Akademicy współczesności” i poprzedzająca ją wystawa będą okazją do zobaczenia i nabycia prac grona polskich artystów-akademików.

Wydarzeniu przyświeca idea, że od zawsze Akademie Sztuk Pięknych były kuźnią talentów, miejscami, które odkrywały i kształtowały osobowości świata sztuki. Były też ośrodkami tzw. sporów akademickich, niejednokrotnie intensywnego ścierania się idei, a ta postawa owocowała nieustanną ewolucją w sztukach pięknych. Zaistnienie wielu nowych nurtów i tendencji, które nadały ton współczesnemu malarstwu i rzeźbie, nie byłoby możliwe, gdyby nie ogromne zaplecze intelektualne wsparte solidnym programem formacyjnym szkół artystycznych. Akademikom współczesności towarzyszy solidny warsztat. Nienaganność techniki, dbałość o jakość użytych materiałów, kunszt równie istotny co przekaz splatają ich akademizm z tym minionym i sprawiają, że dzisiaj są oni kontynuatorami dorobku swoich poprzedników.

W ramach drugiej edycji tego wydarzenia, które w tym roku będzie częścią Open Eyes Art Festival, zostanie zaprezentowana różnorodność prac charakterystyczna dla twórczości współczesnych Akademików.

Zarówno aukcja jak i wystawa przedaukcyjna odbędą się w Narodowym Banku Polskim, który jest partnerem wydarzenia. Aukcja sztuki została zaplanowana na 16 listopada, zaś wystawa przedaukcyjna rozpocznie się 26 października 2021 r.

Open Eyes Festival 2022

Zobacz inne wydarzenia

Hirundo Maris

16.11.2021

Zobacz więcej

Nie psujcie nam Świata

16.11.2021

Zobacz więcej

Artysta zmienia Świat

17.11.2021

Zobacz więcej